+370 62020365  
usc@usc.utena.lm.lt

K. Ladygos 18C, Utena, LT-28239
Kodas 301089574

Balandžio 24 d. Švietimo centre vyko anglų kalbos mokytojų mini konferencija gerosios patirties sklaidos renginys kartu su Molėtų r. kolegomis

Patirtimi dalinosi anglų kalbos mokytojos Inga Tutkienė, Irena Budreikienė, Rima Paukštienė, Ramunė Sabaliauskienė, Ieva Vilkienė, Violeta Gužienė, Marina Petuchovskaja.

anglu

Balandžio 24 d. Švietimo centre vyko socialinių pedagogų metodinio būrelio susitikimas – gerosios patirties sklaidos renginys kartu su Molėtų r. kolegomis

socNuoširdi padėka metodinio būrelio pirmininkei Utenos Krašuonos progimnazijos socialinei pedagogei Neringai Pelėdienei už renginio organizavimą ir Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos socialinei pedagogei Olgai Trainienei už dalinimąsi gerąja patirtimi tema „Socialinio pedagogo veuiklos dokumentai mokykloje“. Tokie susitikimai labai naudingi ir jaunoms specialistėms, ir turinčioms patirties. Jų metu socialinės pedagogės ne tik tobulina reikalingas kompetencijas, bet ir pasidalina kasdieniniais rūpesčiais bei džiaugsmais, vertina ir įsivertina savo darbą. Tai įkvepia dirbti geriau bei kūrybiškiau.

Parengė Utenos švietimo centro metodininkė Rita Diominienė

Mokytojų edukacinė išvyka į Kauną

kaunasBalandžio 23 d. Utenos rajono mokytojų grupelė vyko į Kauną dalyvauti edukacinėje programoje „Sąlygų sudarymas STEAM dalykų ugdymo turinio plėtrai“. Šios dienos maršrutas prasidėjo Kauno taikomosios dailės mokykloje, kur mus pasitiko ir po mokyklą lydėjo mokyklos direktorė Daina Rožnienė. Mokytojai turėjo galimybę susipažinti su mokyklos veikla, mokymosi erdvėmis bei rasti naujų idėjų kūrybiniams darbams, projektams.

Mokytojai aplankė Botanikos sodą, kur buvo organizuota edukacija apie prieskoninius ir aromatinius augalus.

Mokytojai turėjo galimybę praturtinti patirtį bendradarbiaujant, gauti naujų idėjų skatinant mokinių domėjimąsi ir kūrybiškumą.

Nuoširdus ačiū Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos technologijų mokytojai – ambasadorei Aureolei Maračinskienei už iniciatyvą ir pastangas planuojant ir organizuojant edukacinę programą.

Parengė Utenos švietimo centro metodininkė Ramunė Dasevičienė

Balandžio 18 d. vyko Utenos r. lietuvių k. metodinio būrelio mokytojų susitikimas ir dialogas tema „Užduočių parengimo principai pagal pasiekimų lygius apibendrinamajam vertinimui“

lietuviuNuoširdus ačiū Utenos r. Užpalių gimnazijos lietuvių k. mokytojai – ambasadorei Renatai Gavėnienei ir Utenos Vyturių progimnazijos lietuvių k. mokytojai - ambasadorei Reginai Bernotienei už dalinimąsi patirtimis ir įžvalgomis su rajono kolegomis.

Parengė Utenos švietimo centro metodininkė Ramunė Dasevičienė

Balandžio 19 d. Utenos švietimo centre vyko Pasaulinės Robotų Olimpiados (World Robot Olympiad (toliau- WRO) atrankinis Lietuvos turas

WRO Lietuva kvietimas 2024

Šiandien Utenos švietimo centre - pirmą kartą miesto istorijoje Pasaulinės Robotų Olimpiados Lietuvos nacionalinis finalas, kurį remia Vengrijos ambasada.
Olimpiados tikslas - suburti viso pasaulio jaunus žmones kūrybiškumo, projektavimo ir problemų sprendimo įgūdžių ugdymui rengiant sudėtingas ir mokomąsias robotų kūrimo varžybas bei užsiėmimus. Dalyviai varžybose dalyvauja pagal dvi amžiaus kategorijas - junior (11-15 m.) ir elementary (8-12 m.).
Atvykusius dalyvius sveikino Vengrijos ambasados Ekonomikos atašė Péter Schmidt, Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas, mero patarėja Gerda Rušienė, Utenos švietimo cento direktorė Vitalija Bujanauskienė bei renginio organizatoriai.
Šie turnyrai yra organizuojami daugiau 70-yje pasaulio šalių ir kiekvieną sezoną į varžybas jų prisijungia vis daugiau. Finalo nugalėtojai keliaus į čempionatą, vyksiantį Italijoje.
Utenos rajono savivaldybės informacija

 

RENGINIO NUOTRAUKOS

Skaityti daugiau...

Balandžio 17 d. Švietimo centre vyko kelionė po paslaptingąją Etiopiją „Omo slėnio žmonės. Paslaptingosios tautos“  

002Tokio pavadinimo susitikimu atsisveikinome iki rudens su mūsų besiburiančia smalsių uteniškių bendruomene Utenos dvare. Ačiū Indrei Satkūnienei už šio vakaro kelionę po paslaptingąją Etiopiją, žmonijos lopšį. Gyvendami švaraus oro ir gėlo, skaidraus vandens apsuptyje net nesusimąstome apie viso to stygių, kitokius papročius, kitokią kultūrą. Ir vis manęs nepalieka mintis: išsaugoti ar leisti civilizacijai atlikti savo darbą? O mintis yra apie tautas gyvenančias (mūsų supratimu) nežinia kokioje praeityje, besilaikančias archaiškų papročių, netgi žalojančias savo kūnus dėl mums nesuprantamų tradicijų.
Ir kaip Indrė sako:
-Po keleto metų šių genčių neliks, civilizacija jas asimiliuos.
Tai saugoti šių genčių kultūrą ar leisti civilizacijai „praryti?“

Balandžio 17 d. Švietimo centre vyko tūkstantmečio mokyklų programos tinklaveikos grupės pasitarimas

tum itraukJame dalyvavo septynių projekto mokyklų įtraukiojo ugdymo koordinatoriai. Aptartas būsimų veiklų planas, bei jo įgyvenndinimo laikas, resursai ir lūkesčiai.

Švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė pristatė veiklų įgyvendinimui numatomus kviesti ekspertus konsultantus, jų patirtis, 

Balandžio 17 d. Švietimo centre vyko Matematikos metodinio būrelio mokytojų susitikimas ir dialogas tema „Užduočių parengimo principai pagal pasiekimų lygius apibendrinamajam vertinimui“.
02Nuoširdus ačiū Adolfo Šapokos gimnazijos matematikos mokytojai – ambasadorei Alvydai Ambraškienei už dalinimąsi patirtimis ir įžvalgomis su rajono kolegomis.